Yoga

Joga to sposób na relaks, dobrą kondycję, uporanie sie z codziennym stresem, poprawę fizycznego i mentalnego samopoczucia, poprawę sylwetki i wyglądu ale również pomoc w leczeniu licznych schorzeń. Joga prowadzi do poprawy jakości naszego życia na każdym poziomie.


Codzienne permanentne podenerwowanie i zmęczenie ma niekorzystny wpływ na naszą równowagę psychiczną i zdrowie. Odczuwamy bóle głowy, mamy problemy ze snem, dokuczają nam bóle kręgosłupa i inne mniej lub bardziej odczuwane dolegliwości. Stres negatywnie wpływa na działanie mięśni i stawów. Napięcie psychiczne podnosi napięcie układu nerwowego, a przez to mięśni i wiązadeł. Mózg człowieka poddany długotrwałemu napięciu traci umiejętność rozróżniania kiedy ciało jest napięte, a kiedy się rozluźnia.

Poszczególne pozycje jogi (tak zwane asany jogi, jak również szczególna sekwencja ich wykonywania, są zaprojektowane tak, aby uwolnić ciało od stresu. Pozycje jogi systematycznie pracują nad kurczeniem i rozciaganiem mięśni ciała, uwalnianiem napięcia i prowadzą do głębokiego odczucia relaksacji. Wykonywanie asan, pomaga utrzymać wagę ciała na optymalnym poziomie, reguluje ciśnienie krwi, przez co przynosi ulgę w schorzeniach narządu ruchu i kręgosłupa, pomaga w leczeniu nadciśnienia oraz w dolegliwościach związanych z menopauza i andropauzą.Joga można stosować w leczeniu wielu dolegliwości w zależności od rodzaju schorzenia można uzyskać albo istotny efekt wspomagający inną formę leczenia, albo nawet pełne wyleczenie bez udziału dodatkowych elementów – leczenie alternatywne.
Co ważne ćwiczenia jogi nie niosą ze sobą efektów ubocznych i niepożądanych oraz nie powodują interakcji z leczeniem farmakologicznym. Doskonałe efekty poprawy stanu zdrowia uzyskuje się w schorzenia narządu ruchu takich jak: skolioza, dyskopatia, zespoły bólowe kręgosłupa, RZS, choroby zwyrodnieniowe stawów obwodowych. Pozytywne efekty terapeutyczne można uzyskać między innymi w przypadku choroby wieńcowej serca, pierwotnego nadciśnienia tętniczego, astmy, zaburzeń funkcji tarczycy, defektów układu odpornościowego, alergii a nawet cukrzycy czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc

System jogi zakłada całkowitą indywidualizację ćwiczeń i jest nastawiony na ich adaptację w konkretnych przypadkach. Nie należy zatem obawiać się zbyt trudnych pozycji – przebieg zajęć jest kontrolowany i modyfikowany jeśli pojawią się u ćwiczących trudności.

Zachęcamy – joga spala kalorie, wzmacnia i uelastycznia mięśnie, ujędrnia ciało, pozytywnie wpływa na psychikę, leczy wiele dolegliwości i dodaje energii.

Nie ma ograniczenia wiekowego – systematyczne i regularne ćwiczenia jogi pozwalają cieszyć się dobrą sprawnością fizyczną i samopoczuciem każdemu.

Zajęcia odbywają się we wtorek i czwartek.

Ćwiczenia trwają 90 minut.
Opłata za udział w zajęciach wynosi 20 zł.
Proponujemy wykupienie karnetu na cztery zajęcia w cenie 60 zł.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc istnieje konieczność wcześniejszego zapisywania się.

Można wcześniej zapisać się na zajęcia pod numerem telefonu: 504 685 707